Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Ciekawostki o Queen

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Ksiega Gości
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

mój avatar

archiwum

    2007
    Luty

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 4173 osób

Powered by blog 4u

Ciekawostki o QueenCiekawostki o Queen

Q Angielskie słowo Queen dosłownie oznacza królowa, jednak w slangu brytyjskim oznacza również rzucającego się w oczy homoseksualistę płci męskiej . Freddie, wymyślając nazwę dla zespołu, zdecydował się na słowo Queen między innymi ze względu na jego dwuznaczność.

Q Według Księgi Rekordów Guinnessa oficjalny fan-club Queen jest najdłużej działającym fan-clubem grupy rockowej.

Q Był rok 1973 - do drzwi mieszkania w którym mieszkali członkowie Queen zapukała policja, po tym jak sąsiedzi narzekali na zbyt głośna muzykę. Freddie grzecznie wpuścił policjantów do środka i poczęstował ich ciasteczkami. Kiedy wyszli, stwierdził "Chciałbym zobaczyć ich w tym samochodzie w jakieś pół godziny po wyjściu". Czemu? Nafaszerował ciasteczka marihuaną?

Q Niektóre opisy na płytach Queen były dość żartobliwe. Na "Sheer Heart Attack" obok nazwiska Rogera napisano "Drums, vocals, percussion, screams". "Screams" to aluzja do bardzo wysokich nut, które śpiewał falsetem. Obok nazwiska Freddiego jest podpis "vocals, vocals, Bechstein Debauchery and more vocals" . Na "A Night At The Opera" dopisano natomiast na końcu "...and nobody played synthesizers", żeby nikt nie wziął skomplikowanych aranżacji instrumentalnych, nad którymi zespół tyle się natrudził, za syntezatory. Notabene, na pierwszej płycie Queen przez pomyłkę napisano zamiast John Deacon - "Deacon John". John był oczywiście z tego powodu bardzo niezadowolony.

Q Kiedy asystent Queen, a w szczególności Rogera , wszedł na scenę podczas koncertu przynosząc im wodę, Freddie obwieścił 12 tysiącom ludzi:
- To jest Crystal i słyszalem, że ma dużego ku...sa i jest dobry w łóżku. Pewnie był tym zachwycony ...

Q Wiele piosenek Queen miało robocze tytuły, np.:
Under Pressure - People On Streets
My Baby Does Me - My Baby Loves Me
Death On Two Legs - Psycho Legs
My Melancholy Blues - Banana Blues
Back Chat - Wooly Hat
Tenement Funster - Tin Dreams
Brighton Rock - Happy Little Fuck
Now I'm Here - Peaches

Podobnie było z albumami:
Queen - Deary Me (od powiedzonka Roya Thomasa Bakera), albo Top Facts, Pix And Info
Queen II - Over The Top
The Miracle - The Invisible Man

Q Po nagraniu przez Queen gitarowej wersji "God Save The Queen" , każdy ich koncert kończył się tym utworem. Były tylko trzy wyjątki od tej reguły. Na dwóch koncertach w Dublinie w 1984 zamiast GSTQ zagrali końcówkę "A Day At The Races", żeby nie drażnić Irlandczyków. Żeby było ciekawiej, w 1986 roku, słynny koncert w Sloane Castle został normalnie zakończony Królewskim hymnem. Już im to wisiało co Irlandczycy pomyślą?
Koncert w Hyde Parku rownież nie zakończył się "God Save The Queen", jako że zespół przekroczył swój czas i nie mógł zagrać bisów - po nich właśnie miała taśma być odegrana - policja zabroniła im ponownego wyjścia na scenę ,a koncert zakończył się przedwcześnie.

Q W książce Terry'ego Pratchett'a "Dobry Omen" główny bohater, diabeł o imieniu Crowley, ma samochód o cudownych właściwościach, sprawiający że każda kaseta odsłuchiwana w samochodowym odtwarzaczu po dwóch tygodniach zmienia się w składankę Queen. Wynika z tego kilka zabawnych sytuacji:
Crowley'owi udało się nagrać diabła konkurenta na taśmę. Zastanowił się:
- ...a może zacząć go odtwarzać i odtwarzać, aż nie zmieni się we Freddiego Mercury?
Wzdrygnął się.
- Nawet on nie zasługuje na taki los.

Q

QQ W Polsce utwór These Are The Days Of Our Lives najdłużej (52 tygodnie) utrzymywał się na Liście Przebojów radiowej Trójki, w tym zdołał obronić pierwsze miejsce 14 tygodni z rzędu.

Q W czerwcu 2005 zostało ogłoszone że Queen wyprzedzili The Beatles pod względem albumów, które osiągnęły największe sukcesy na Brytyjskich listach przebojów :
- Queen 1,322 tygodni
- The Beatles 1,293 tygodni
- Elvis Presley 1,280
- U2 1,150 tygodni
Suma Queen z 1,322 tygodni odpowiada posiadaniu albumów na liście przebojów co tydzień przez 25 lat i 22 tygodni.

Q W 1975 r., album "A Night At The Opera" był najdroższym albumem kiedykolwiek zrobionym.

Q Queen był pierwszą grupą której udało się zamieścić cztery albumy na liście "UK Top 20" jednocześnie.

Q W Wielkiej Brytanii na liście najlepiej sprzedawanych albumów w 1991 r. płyta "Greatest Hits II" zajęła pozycję 3, wznowione "Greatest Hits I" miejsce 25, a "Innuendo" dopiero 31.

Q Grupa w 1992 r. spędziła najwięcej tygodni na listach przebojów, niż jakikolwiek inny artysta. W sumie spędzili 128 tygodni. W 1987 r. spędzili 117 tygodni na listach, a w 1986 r. 107 tygodni.

Q Queen był pierwszą grupą, która miała 2 albumy i 2 single na 1 miejscu poza granicami UK w tym samym roku.

Q Płyta "Greatest Hits II" znalazła się na 12 miejscu pod względem najlepiej sprzedających się albumów w W. Brytanii w okresie 1990-1999. Sprzedano 2,260,000 kopii płyt. "Made In Heaven" znalazła się na pozycji 56, z ilością 1,320,000 sprzedanych płyt w UK.

Q Queen był pierwszą grupą, która miała 10 albumów na liście UK Top 100.

Q Queen znalazł się wśród 50 wykonawców, którym udało się do 2005 r. sprzedać od 100 do 250 milionów płyt. 11 artystom udało się sprzedać więcej niż 250 mln kopii płyt, m.in.: Abba, Led Zeppelin, The Beatles czy Elvis Presley.

Q Płyta "Greatest Hits" była jedną z najczęściej kupowanych płyt w historii Wielkiej Brytanii.

Q Płyta "Greatest Hits" znalazła się na pozycji 3 pod względem najdłużej przebywających albumów na liście UK Top Albums – 338 tygodni.

Q Do końca 1980 roku, grupa sprzedała 45 mln albumów. W samym 1986 roku, tylko w Wielkiej Brytanii sprzedano 1,774,991 kopii płyt. Na początku lat 90-tych grupa sprzedała ok. 90 mln, w 1996 roku – 150 mln, do teraz sprzedali ok. 200 mln płyt. W USA w przeciągu 30 lat grupa sprzedała 31,5 mln krążków.

Q "Innuendo" we Włoszech pokryło się dwudziestokrotną platyną za sprzedaż 2 milionów egzemplarzy.

Q Tylko dwaj artyści zdobyli pierwszą pozycję na listach w czterech różnych dekadach. Cliff Richard (50's-90's), i Queen (70's-00's) utworami: "Bohemian Rhapsody" z 1975 roku, "Under Pressure" z 1982 roku, "Innuendo" z 1991 roku, oraz "We Will Rock You" duet z 5ive w 2000 roku .

Q The Beatles był jedyną grupą która miała więcej singli w TOP 10' niż Queen. The Beatles mieli ich 27 ,a Queen "tylko" 25.

Q Grupie nigdy nie udało się zdobyć pierwszego miejsca tym samym singlem po dwóch stronach Atlantyku. Najbliżej był singiel "Crazy Little Thing Called Love", który zdobył 1 miejce w USA i pozycję 2-gą na Wyspach Brytyjskich.

Q Utwor "Bohemian Rhapsody" spędził łącznie 14 tygodni na miejscu pierwszym. 9 tygodni w 1975 r. oraz 5 tygodni na przełomie 1991/1992 r. po reedycji singla.

Q We wrześniu 2005 r., w międzynarodowym głosowaniu, 700 tys. ludzi wybrało "We Are The Champions" na najbardziej ulubiony utwór na świecie.

Q W 2004 r. została ogłoszona lista najlepszych zespołów wszech czasów. W rankingu brano pod uwagę wyniki sprzedaży albumów i biletów koncertowych. Pierwsze miejsce zdobyła brytyjska grupa Pink Floyd. Queen zajęło 5 pozycję.

Q" I Want To Break Free" zostało uznane przez Brytyjczyków za najlepszą piosenkę "do sprzątania". Chyba ze względu na słynny teledysk.

Q Oświetlenie w kształcie korony na koncercie w Earls Court w 1977 roku kosztowało zespół 50 tysięcy funtów .

Q Agnieszka Chylińska uwielbia piosenkę "You Take My Breath Away"

Q "Barcelona" to ulubiony utwór Hanki Bielickiej.

Q "News Of The World" to jeden z ulubionych albumów Kurta Cobaina.

Q "Queen II" to jedno z najbardziej ulubionych dzieł Axla Rose'a.

ciekawostki-queen 25/02/2007 08:40:53 [Powrót] Komentuj